Krásné rendery na dosah s Lumionem 8

NOVINKY LUMIONU 8

Zachyťte svou architektonickou vizi v co nejlepším světle.

Tlačítko stylů je novou posilou Lumionu 8. Stačí stisknout a vybrat styl. V okamžiku získáte úžasný obraz s hloubkou obrazu a vyváženým velmi realistickým světlem.

Nová je simulace denního světla, světlost oblohy, jemné a detailní stíny. Zapněte je všechny a sledujte, jak se listy a tráva stanou docela fotorealistickými. Podívejte se, stíny pod stoly a policemi jsou jemné a měkké. Jejich světlost ovlivňujete, jako vždy, jednoduchým pohybem posuvníku. Všimněte si, že nábytek a rostliny náhle vypadají, že opravdu patří tam, kam jste je zrovna umístili. Stíny jsou základem pro věrné zobrazení objektů ve vizualizaci. Lumion 8 v tomto ohledu nemá konkurenci. 

jemné stíny v interiéru render lumion 8 promo

VYLEPŠENÉ WORKFLOW PRO RYCHLEJŠÍ A LEPŠÍ VÝSLEDKY

V Lumioun 8 můžete také ukázat své architektonické návrhy pomocí nové „ruční kresby“. Dosáhněte opravdovějšího vzhledu změknutím ostrých okrajů konstrukcí nebo třeba nábytku. Rozostřujte obraz nebo vykreslujte videa v oči přecházejícím 4K rozlišení.

Můžete také nastavit varianty importovaných objektů, přepínat mezi nimi a rozhodnout se, která vypadá lépe. Seskupujte objekty dohromady pro snadné ovládání objektů ve vaší scéně; využívejte řadu dalších vylepšení, jako je funkce zakřiveného trasy hromadného umístění, nový měřicí nástroj a lepší efekty vrstev.

TOP NOVÉ VLASTNOSTI V LUMIONU 8

 
Klepnutím na funkci se dozvíte více, nebo pokračujte v posunu dolů pro kompletní seznam s popisy.

STYLY

Už nehledejte ty správné efekty. Pryč jsou dny pečlivého vyvažování posuvníků. Jakmile obléknete svůj 3D model do materiálů Lumionu a přidáte stafáž, stačí kliknout na tlačítko „Styly“ a vybrat styl interiéru nebo exteriéru. V jednom okamžiku se váš design stává překrásným – s pečlivě vyváženou přednastavenou kombinací efektů.


Okamžitě rendrujte, nebo upravte Styl v několika minutách. Vytvořte si ten správný vzhled, rychleji než kdykoli předtím.

SVĚTLOST OBLOHY

Připraveni renderovat? Pokud jste nepřidali efekt „Světlost oblohy“, tak možná ne. Tato technologie je vyvinutá speciálně pro Lumion 8 a podtrhuje pocit reálného prostředí a hloubky vašeho obrazu.
Světlost oblohy je pokročilý efekt simulace denního světla, který změkčuje a rozptyluje světlo ve vaší scéně. Používá se v kombinaci s jemnými stíny a detaily vykreslování stínů, posiluje skutečnou souhru těchto prvků. Všimněte si, že nábytek a rostliny náhle vypadají, že opravdu patří tam, kam jste je zrovna umístili.

jemné stíny a detilní stíny v renderu lumionu 8

MĚKKÉ A JEMNÉ STÍNY

Navrhování a renderování realistických stínů bývá jednou z nejobtížnějších věcí. Do teď.
V Lumionu 8 můžete přinést do vaší scény reálný vzhled tím, že zapnete funkce „Měkké stíny“ a „Jemné detaily stínů“, které jsou součástí efektu „Stín“. Okamžitě se stíny zjemní, polostíny vzkvétají. Stovky jemných detailních stínů obohacují obraz a realistický pocit hloubky proniká do vizualizace.
Tento efekt vám vyčaruje úsměv na tváři, když se podíváte na svůj ještě nedokončený design, který vypadá nečekaně brzo jako skutečná věc.

HYPERLIGHT PRO VIDEA

Hyperlight posouvá kvalitu a přesnost osvětlení zase o kus dále. Hyperlight můžete nově použít i při renderování videí. Ať už se jedná o animaci interiéru nebo exteriéru, aktualizovaný efekt Hyperlight obléká vaše animace do překvapivě realistického světla reálného prostředí a umělého nasvícení. Sledujte, jak materiály a textury „vyskočí“. Dívejte se, jak budovy, lidi a zeleň spolu začnou zapadat do barevnosti a světelnosti scény. Vylepšete realismus v obrázcích i u videa.

VYTVÁŘEJTE OSOBITĚJŠÍ RENDERY S NOVÝMY A VYLEPŠENÝMI EFEKTY

RUČNĚ KRESLENÉ OBRYSY (POUZE PRO)

Lumion 8 umožňuje prezentovat váš design i pomocí efektu „Obrysy“. Použijte jej společně s fotorealistickými, skicovými nebo uměleckými efekty, a zaměřte se tak na hlavní tvary vašeho objektu. Je to základ vašeho designu a lze krásně a snadno vykreslit.

ručně kreslený styl renderu vizualizací

VARIANTY MODELU A MATERIÁLU (POUZE PRO)

Hodí se dřevěná podlaha ke kamenné zdi? Který návrh se bude vašemu klientovi více líbit. Design A nebo design B? Možná, že se k takto tvarovanému domu hodí spíše menší terasa. Ať už je tomu jakkoliv, nový efekt ovládání variací je snadný způsob, jak porovnat různé možnosti materiálů a modelů. Vaši klienti si rádi prohlédnou více koncepčních možností, kterými se můžete dát. Vám jako architektovi tato funkce Lumion 8 urychlí váš pracovní postup při hledání nejlepšího řešení návrhu.

varianty designu vizualizace lumion 8

LEPŠÍ KOREKCE BAREV

Jsou barvy příliš studené? Příliš nudné? Přeexponováno? V Lumionu 8 můžete snadno ukázat svůj model v těch nejlepších barvách, a to díky vylepšenému efektu „Barevná korekce“. Nalaďte teplý odstín pro hřejivou atmosféru. Oživte barvy pro zvýšení intenzity barev bez saturace. Můžete dokonce zmírnit ostrý kontrast tím, že trochu zjemníte stíny.

barevné korekce varinaty lumion

POSUN ČASU

Posunutím času ovládáte animované objekty, ať už ty z Lumionu, nebo vámi importované. Můžete tak určit, v jaké fázi letu bude zrovna kolem letící racek, aby vám nevletěl do záběru. Jednoduše určíte, kam bude zrovna otočen volající, nebo přednášející. Můžete přesněji řídit svoji animaci.

timewarp_lumion8_posunčasu

NOVÉ FUNKCE VRSTVY

Ovládání efektu „Viditelnost vrstvy“ je v Lumionu 8 jednodušší, než kdy dříve. Umožňuje zobrazování nebo skrývání konkrétních vrstev ve vizualizacích, ale i v animacích. Můžete ho také využít při animaci výstavby konstrukce, kdy každé animované části přidělíte konkrétní vrstvu. V každém projektu využijete jednodušší a efektivnější práci z vrstvami.

lumion8_layer-controls-vrstvy

NOVÉ A VYLEPŠENÉ EFEKTY KAMERY

POSUN ROZOSTŘENÍ – TILT SHIFT (POUZE PRO)

Fyzické modely mají něco, co počítačem generovaný render dokáže jen těžko zachytit. Použitím nového efektu „Tilt shift“ v Lumionu 8 se váš návrh stane v mžiku součástí miniaturního světa. Stačí zapnout efekt a nastavit kameru tak, aby se dívala shora na váš model. Lumion změní pole, na které standardně ostří. Popředí a pozadí rozostří a vy tak dostanete pocit, že se na svůj model díváte ve výrazně zmenšeném měřítku.

rozostření objektivu lumion 8

POHLED NA PEVNÝ BOD“ PRO EFEKT RUČNÍ KAMERY

Zaměřte vaše video na jeden konkrétní bod a nikdy neztraťte z dohledu nejdůležitější části vašeho designu. Jedná se o doplněk efektu „Třes rukou“, kde můžete zapnout funkci „Pohled na pevný bod“. Ta vám umožní uzamknout pohled fotoaparátu na jediný cílový bod. Nehledě na trasu, kterou jste kameře naplánovali, vždy se bude dívat na vámi zvolené místo.

lumion 8 podívej se na bod

POSUVNÍK 2-BODOVÉ PERSPEKTIVY

Novinkou Lumion 8 je posuvník 2-bodové perspektivy, který vám umožňuje regulovat míru narovnání objektu. Váš objekt nemusí vypadat zdeformovaně. Postupným narovnáním opravujete linie, které se zdají být zkřivené a dezorientující. Z mnoha hledisek tento efekt dodává čistší a geometricky přesnější vzhled.

INTELIGENTNÍ ÚPRAVY A TVORBA SCÉNY S NOVÝMI NÁSTROJI

NOVÁ FUNKCE SKUPIN

Stromy, rostliny, auta, lidé. Nábytek, světla, dekorace a další. Nyní s novou funkcí skupin je možné spojit více objektů dohromady a ovládat je najednou. Ať už je to stůl a jeho vybavení, rostlina a její květináč nebo stínidlo a její světelný prvek, objevíte snadné ovládání při otáčení, zvětšení a přesunutí několika předmětů najednou. Samozřejmě aniž byste ztratili uspořádání, které jste pečlivě připravili.

l8_tvorba skupin

HROMADNÉ UMÍSTĚNÍ NA ZAKŘIVENÉ TRASY

Krajináři jásají! Pro Lumion 8 můžete použít funkci hromadného umísťování pro okamžité umísťování četných objektů do složitých tvarů včetně křivek. Pouhými několika kliknutími vytvořte několik stromů, které sledují zakřivené kontury vašeho návrhu zahrady. Rychle vyplňte kruhový objezd bzučivou dopravou plnou aut. Podržte klávesu CTRL, nastavte rohovou hladkost a můžete umístit předměty v libovolném oblém tvaru.

lumion8_massplacement_hromadné_umístění

NOVÉ MĚŘÍCÍ NÁSTROJE (POUZE PRO)

Ať už potvrdíte vzdálenost mezi dvěma kusy nábytku nebo kontrolujete obvod zahrady, nové měřící nástroje v Lumion 8 vám pomohou provést rychlé kontroly měřením, aniž byste se museli vracet do modelovacího softwaru. Jako zlepšení pracovních postupů pomáhají měřicí nástroje na obrazovce ověřovat vzdálenosti a zajišťovat přesnost a měřítko modelu.

lumion8_measure_měření_vzdalenost

NOVÉ NÁSTROJE PRO OpenStreetMap

OpenStreetMaps je fantastický nástroj pro okamžité umísťování vašeho designu do skutečného prostředí. V Lumionu 8 je nyní možné skrýt a zobrazit budovy OSM. Tímto způsobem můžete model jednoduše umístit do centra velkého města, jako je třeba Praha, aniž byste měli v pohledu další nechtěné budovy.

openstreetmap_lumion8_lepsi

NOVÉ MATERIÁLY, OBJEKTY A VÍCE!

KRÁSNÁ NOVÁ VODA

Od nábřeží, přes městskou fontánu až k vile s bazénem. Lumion je proslulý svou realistickou vodou. Lumion 8 dále zvyšuje laťku díky ještě většímu možnostmi vody na výběr, aby vyhovovala právě vašemu specifickému projektu. Samotná voda vypadá realističtější než kdy jindy. Je zde dvacet nových předvoleb vody, a to s klidnějšími povrchy, zvýšeným realistickým efektem povrchu, průhledností a vlnění. Krásné voda ve vašem projektu je pouze jeden klik daleko.

Lumion8_nova_voda_vizualizace_render

168 NOVÝCH REALISTICKÝCH MATERIÁLŮ

Se 168 novými materiály, které jsou k dispozici v Lumionu 8, včetně 100 materiálů HD od společnosti Poliigon, můžete okamžitě umístit svůj design do prostředí, které můžete „cítit“, „slyšet“ a zažívat. Přidejte městské chodníky a dlážděné ulice, které vypadají díky své struktuře neuvěřitelně opravdově. Vytvořte úžasné struktury s novými betonovými materiály a přitáhněte své diváky do vašich interiérů s úžasně realistickými látkami. Dokonce můžete použít sklo, na které stále kape voda ze sprchy nebo čerstvého deště.

Tyto materiály s jemně podrobnými texturami jsou tajnou přísadou pro diváky, aby se „dotýkali“ stěny, „cítili“ kůži gauče v obývacím pokoji a „slyšeli“ zvuk nohou pohybujících se po podlaze.

K DISPOZICI V KNIHOVNĚ MATERIÁLŮ

 • V Lumion 8 Pro je k dispozici 168 nových materiálů. Tyto zahrnují:

 • 20 nových předvoleb vody, každý s určitou barvou a stylem

 • 17 nových typů zemin včetně štěrku a oblázků

 • 51 nových kovových materiálů

 • 15 nových betonových a 23 nových kamenných materiálů

 • 12 městských pouličních chodníků

 • 10 nových tapet

 • 1 vlhké sklo (pouze Pro)

Všechny materiály v Lumion jsou nejvyšší kvality a lze je měnit pomocí povětrnostních vlivů, měkkých hran (pouze Pro) a dalších. S novými přírůstky je celkový počet materiálů v Lumion 8 Pro 1,019.

material3lumion8
materiály_lumion8_nove

NOVÉ OBJEKTY V KNIHOVNĚ OBSAHU * (POUZE PRO)

Vdechněte život do vašich návrhů se 734 novými HD objekty, které jsou k dispozici v Lumionu 8. Pro zaplnění interiérů, exteriérů, krajin a městských center jsou tyto nové objekty zcela exkluzivní. Především povrchové stínování a textury.

Vysoce detailní břízy a javorové stromy umožňují realistické grafické zobrazování, ať už se jedná o projekt v USA, Číně, Evropě nebo jinde. U obytných scén a měst můžete ukázat scénu s luxusními sportovními vozy, animovaným psem a animovanými cyklisty. Při vybavení interiéru existují stovky nových dekorací a potravin, které okamžitě dávají vašim projektům pocit „živého“ prostředí.

Zde je kompletní seznam toho, co je nového v knihovně Lumionu 8 Pro:

uliční pohled pes

K DISPOZICI V KNIHOVNĚ *

V Lumion 8 Pro je k dispozici 734 nových objektů. Tyto zahrnují:

 • 74 nových druhů stromů z celého světa, včetně změn tvaru a velikosti.

 • 595 krytých předmětů od vysoce kvalitní výzdoby, postele, psací stoly, kancelářské a bytové vybavení, jídlo a nápoje a mnoho dalších.

 • 26 outdoorových předmětů, včetně satelitní paraboly, skleněných markýz, informačních značek a dalších.

 • 25 nových charakterů představuje a animace, včetně mužů, žen, dětí a domácích mazlíčků (včetně psa).

 • 14 nových modelů vozidel, včetně vozů HD, sportovních vozů a jízdních kol.

Všechny nové objekty jsou s HD kvalitou a nové přírůstky přinášejí celkový počet objektů v knihovně obsahu Lumion 8 Pro na 4 395.

* Některý obsah je k dispozici pouze v Lumion Pro.

shadows4k_00013

NOVÉ VÝSTUPY A VYLEPŠENÍ ROZHRANÍ

4K ROZLIŠENÍ VYKRESLOVÁNÍ FILMU *

Transformujte „dobré“ do „wow“ tím, že vyrendrujete své architektonické filmy v ohromujícím rozlišení 4K. Vyrobeno pro prezentaci vaší práce na obrazovce 4K, nová technologie pro vykreslování filmu Ultra High-Definition z Lumion 8 zobrazuje světlo, stíny a detaily vašeho modelu v nejvyšší úrovni rozlišení obrazu, které je dnes k dispozici. Dejte svým projektům vizuální okraj, který prostě nemůže být nahrazen.

* 4K vykreslení filmu vyžaduje grafickou kartu s kapacitou 6 GB paměti.

VYTVOŘTE VLASTNÍ KNIHOVNU OBJEKTŮ

Knihovna Lumion je známá svou kvalitou a velikostí. Při importu objektů se knihovna ještě zvětší a někdy může chvíli trvat, než se načte přesný objekt, který potřebujete. S programem Lumion 8 můžete svůj work-flow usnadnit vytvořením vlastní knihovny a kategorizováním importovaných objektů ve snadno dostupném formátu. Vše, co potřebujete, je pár sekund, abyste našli 3D sedátko, které jste importovali před měsícem, nebo tu jedinečnou dekorativní misku, která je nezbytná pro dokončení renderu.

ZLEPŠENÍ UKLÁDACÍ OBRAZOVKY A DIALOGU

V Lumionu 8 je nové a vylepšené ukládací rozhraní, dialogové schránky usnadní uspořádání souboru scény do správné složky. Získejte nebo aktualizujte svůj projekt s jistotou, že jsou vaše soubory uloženy tam, kde je chcete, ať už lokálně v počítači nebo v síti.

vlastní kategorie objektů lumion 8
saveinterface

Cena Lumionu 8

Lumion 8 – 38 999 Kč bez DPH.

Lumion 8 professional – 76 999 kč bez DPH.

Ideální čas na nákup programu. Proč? Podívejte se na nové funkce!

Tabulka cen upgrade

 (v Kč bez DPH):

Verze Cena
Lumion 8 na Lumion 8 Pro 38 999,-
Lumion 7 na Lumion 8 12 974,-
Lumion 7 na Lumion 8 Pro  51 948,-
Lumion 7 Pro na Lumion 8 Pro  26 500,-
Lumion 6 na Lumion 8 25 999,-
Lumion 6 na Lumion 8 Pro 64 999,-
Lumion 6 Pro na Lumion 8 Pro 50 999,-
Lumion 5 na Lumion 8 31 148,-
Lumion 5 na Lumion 8 Pro 70 122,-
Lumion 5 Pro na Lumion 8 Pro 62 374,-

Co si kupujete?

Lumion je s doživotní licencí, bez toho, aby vás někdo nutil kupvat novou verzi. Je plovoucí, takže ho můžete nainstalovat na libovolný počet počítačů. Kupujete nástroj, který vám má usnadnit práci a ušetřit hromadu času.

Kromě skvělého programu Vám dodáme i základní zaškolení v něm (max. 2-3 hodiny) a budeme Vám pomáhat se začátky v programu pomocí podpory na telefonu, mailu atd.