Nic není příliš velké

Lumion vám dovolí „přeskočit“ od návrhu k jeho profesionální prezentaci tak rychle jak to jde.

 

Využívá přitom herní technologie. Díky tomu je několikanásobně rychlejší než jiné programy, které využívají CPU nebo podpůrnou technologii CUDA apod. Důkazem jsou detaily ve vizualizacích, jako např. 3D stébla trávy a listí na stromech, které se pohybují podle intenzity větru. Dále např. detailní zobrazení vody a vln, veškerých odrazů. Render obrázku v rozlišení pro tisk trvá často pouhých pár vteřin, video dokážete produkovat za minuty. Video v maximální kvalitě a virtuální realitu máme hotové za hodinku.  Jaké jsou vůbec omezení dnešních stále relativně levných herních karet?

Vše zmíněné vidíte rovnou při tvorbě

 

Vyhnete se pokusným renderům a zkoušení, co všechno ve vizualizaci chybí. Nasvětlení a vlastnosti materiálů se zobrazí přímo před Vámi.  Mírou přesnosti real-time zobrazení je program Lumion jedinečný.

 

Program běží na téměř každé grafické kartě, která splňuje jeho minimální nároky. Pro Lumion jsou vhodné tzv. herní počítače. Ty, za mnohem nižší cenu, mohou nahradit renderovací pracovní stanice.

Záznam obrazovky ať nám věříte!

Doba renderu je mnohonásobně kratší

 

I s přidanými efekty, které jinde těžko doplňujete, je doba renderu statických obrázků nebo videí mnohonásobně kratší, než u jiných programů. Program při výpočtech nepoužívá CPU, a tak můžete současně pracovat i s jinými programy, procházet maily apod. Programy si ale nesmí zasahovat do výpočtů a prostředků.

 

Lumion je založený na okamžité zpětné odezvě. Pokud něco upravíte, hned to vidíte a víte, je-li potřeba něco změnit. Obejdete se bez vysvětlivek a návodů. Díky real-time zobrazení je program jednoduchý na ovládání a vše tak zvládnete sami.

Render  probíhá v reálném čase

 

I přesto se obrázky a videa renderovat musí kvůli zápisu na disk a antialiasingu. Doba tohoto procesu je ale několikanásobně kratší. Vezměte si, jaká je renderovací síla Lumionu. Můžete např. použít textury s rozlišením 16 384 × 16 384 px – 268 Megapixelů.