Jak nastavit a vložit 360º fotky (panoramata) na Facebook

Prvním krokem je samo sebou vytvoření „snímku“ v Lumionu, kdy si vyberete polohu kamery v módu panoramat. Dále ji dáte rendrovat jako panorama VR.

Lumion Vám jako další krok nabídne nastavení rendru. Můžete zvolit kvalitu, jestli půjde o monoskopické nebo stereoskopické (to se vkládá přes aplikaci na mobilu, takže pro naše účely volte monoskopické) a zda má jít o výstup pro specifická zařízení/obecné. Poslední nastavení je rozlišení výstupu. Doporučujeme nastavit tak jak je ukázáno na obrázku, pokud delší dobu rendrujete, dejte nižší kvalitu a rozlišení.

Poté už jen vyberete, kam se má obrázek uložit a necháte jej vyrendrovat.

Při rendrování můžete používat další aplikace, psát maily a podobně, ale pokud máte hodně rychlou grafickou kartu, nejspíš Vám zpomalí i procesor. Při dobrém nastavení ale můžete současně dělat plynule i jinou práci. Výstupy z Lumionu můžete také použít jako panoramata do mobilu/iphone a nebo jako výstupy pro VR headset Oculus, Samsung gear, HTC Vive a další. Pro mobil potřebujete další aplikace na „namapování“ obrázku na VR, jako je třeba Scope VR.

Jeden z nejdůležitějších okamžiků, najít vyrendrovaný soubor a ve vlastnostech mu dopsat že je z fotoaparátu RICOH a konkrétní typ RICOH THETA S. (Do vlastností se můžete dostat i klasicky pravým tlačítkem a jde o záložku podrobnosti.)

Pak už stačí jen fotku nahrát na Facebook a on sám rozpozná že jde o panorama. To poznáte podle znaku na nahrané fotce. Navíc můžete upravit i náhled přes šteteček, jež se objeví při najetí na nahranou fotografii. Teď už stačí jen zveřejnit! :) (náhled je třeba zde)

Budeme rádi, když budete panoramata využívat. A když nám dáte like a na stránce lumion3d.cz na fb, budeme ještě raději. Zkusíme tam dávat další a další užitečné věci!