Export modelu z Microstation

Import 3D modelů z programu Bentley Microstation do Lumionu je snadný a rychlý
Video návod na export modelu z Microstation do Lumion

Lumion nabízí hladkou a bezchybnou podporu pro Microstation soubory. Nejlepší způsob, jak exportovat model z Microstation do Lumionu je exportovat je do *.DAE (COLLADA). Případně si můžete zvolit .FBX nebo .SKP. Tutoriál níže ukazuje, jak snadné je exportovat modely do Lumionu.

5 důvodů, proč používat Lumion

1) Je rychlý

Lumion je vyroben tak, aby byl rychlý. Typickou Full HD animaci vyrenderuje do několika minut až hodin, v závislosti na Vaši grafické kartě a délce animace, což je nesrovnatelně kratší doba v porovnání s tradičními 3D renderovacímy programy, kde zpracování animace obvykle trvá několik dní.

Render vašich 3D modelů s Lumionem také nabízí obrovskou výhodu v tom, že můžete vaše animace (ale i statické pohledy) vidět a měnit v reálném čase. Díky tomu nemusíte vaše video renderovat, dokud si nejste jisti, že jste jej vyladili tak, aby vše bylo přesně tak, jak chcete. Tato schopnost využívat přeskočení pokusů a omylů při tvorbě animací dělá z Lumionu dokonalého partnera na proces tvorby Vašeho návrhu. Workflow se tak zásadně změní. Složité a nákladné renderovací stroje k produkci vizualizace již nejsou potřeba, stačí Vám základní herní počítač.

S Lumionem si vše můžete udělat sami, snadno a rychle!

2) Je jednoduchý

Je snadné se v Lumionu naučit pracovat. Umožňuje každému vytvářet evektivní videa a obrázky bez předchozích zkušeností. S Lumionem můžete vytvářet krásné vizualizace sami. Již nepotřebujete externí pracovní síly ani extra drahé počítače, což šetří váš čas i peníze. Jediné, co potřebujete je Váš 3D model, Lumion se postaré o zbytek.

„Lumion umožňuje vytvářet pokročilé obrázky a průletové animace bez předchozích zkušeností s tvorbou vizualizací a to ve zlomku běžného času. Pokud již zkušenosti máte, stává se z řemesla umění.“

3) Velká knihovna objektů

Lumion přichází s rozsáhlou knihovnou 3D objektů růných typů (částešně animovaných), aby jste své scéně mohli dodat život. Přidejte stromy, rostliny, trávy, auta, domy, lidi a zvířata na do vašich vizualizací bez nutnosti kupovat obsah třetích stran. Bleskurychlý renderovací engine umožňuje editovat scény v reálném čase a to i tisíci objektů! Bez práce můžete upravovat velké plochy a přidávat doslova desítky tisíc stromů, rostlin nebo budov. Dostáváme velké množství zpětné vazby od našich uživatelů, podle které je Lumion v současné době jediný software na světě, který vám umožní snadno upravit takto velké plochy s takovým množstvím 3D obsahu.

4) Krásná atmosféra

S Lumionem můžete vytvořit dokonalou atmosféru pro vaši scénu. Vestavěné nástroje pro vykreslování oblohy, počasí, stínů, osvětlení, odrazů, denní doby, barvy, přírody a četné realistické a umělecké 3D efekty vám umožní poskytnout svůj návrh v podobě ohromujících videí a obrázků. Všechny efekty jsou intuitivní a neuvěřitelně jednoduché na uplatnění. Můžete přidat podzimní barvy, nebo nastavit intenzitu vlny na moři, aby vítr vál trávou a stromy, přidejte zvuky zpěvu ptáků nebo vlny narážející do pobřeží. A to je jen nepatrný zlomek toho, co je možné v rámci Lumionu dělat. Díky používání real-time pokusu a omylu kombinací efektů, můžete kreativně iterovat na perfektní atmosféru.

5) Revoluční a spolehlivý

Lumion je produkt, který je výsledkem 15-ti let tvrdé práce specializovaného a expertního teamu odborníků, kteří jsou velmi, velmi vášnivě zapojeni do vývoje produktu. Je zde roční aktualizace Lumionu s novými funkcemi, a naším cílem je, aby zůstal nejlepším 3D vizualizačním software pro architekty ve světě. Naše efektivní podpora – technické fórum nabízí rychlé a spolehlivé odpovědi. Náš produkt je popsán jako „herní měnič“, který nastavil průmyslový standard a je zábavné jej použiívat, snadno se učí, a to neuvěřitelně rychle. Lumion otevřel dveře k novým možnostem v oblasti 3D vizualizace. Je vhodný pro velké projekty a scény a umožňuje korekci v reálném čase, což dává architektům a projektantům možnost poskytnout svým kolegům a jejich zákazníkům pocítit z vizualizace, jak bude jejich design vypadat.