Ing. arch. Jiří Lukáš 3

Tři měsíce s Lumionem 9 PRO

…Má-li člověk na mysli atmosféru, které chce ve vizualizaci dosáhnout, Lumion mu to neztěžuje. Množství efektů umožňuje snímek upravit dle libosti. Mimořádnou pozornost věnuji korekci světla a barevnosti…

Ing. arch. Jiří Lukáš
www.jrlks.cz

Jak na krásné vizualizace interiérů

Podívejte se na článek o použití světel, kamery, efektů a triků, pro co nejlepší vizualizace interiéru.

Lumion jak udělat pěkné vizualizace
Screenshot 2017-02-13 10.43.59

Jak vytvořit a vložit 360 fotografii/panorama na Facebook?

V návodu nalezne jednoduchý trik .)

Lumion 7 novinky na CAD.cz

Jak vypadají nové funkce Lumionu 7, shrnutí ve článku na CAD.CZ.

gif-clanek-3-x
ImprovedMaterialSurfaces

Animace výstavby – 4 krát

Zde naleznete 4 způsoby, jak animovat Vaši konstrukci a její výstavbu. 4 Krátká videa ukazují jednuduché způsoby, jimiž se v Lumionu dostanete k animaci modelu stavby.

Srovnání PC od Eurocom

Dostala se nám pod ruce dvě dílka od firmy Goldmax, která zastupuje značku Eurocom. Jde o sestavované notebooky, které si můžete konfigurovat jak chcete. Vyznačují se použitím nejnovějších a nejvýkonnějších komponent, aplikací desktopových součástí na notebooky, sestavením podle přání a potřeb zákazníka. Jsou zajímavé jak pro profesionální použití, tak i pro herní nadšence.

m331_8
PictureBlog29May2015Scaled

Herní technologie v architektuře

Act-3D bylo s Lumionem v podstatě pionýrem v aplikaci herní technologie do architektonických vizualizací. Tento trend byl nyní zachycen i jinými programy z architektonického oboru.

Software není ostrov

Kritické zamyšlení nad interoperabilitou.

reloadimported
MyLumion

Hledání perfektního poměru kontroly a svobody

MyLumion je nástrojem, který dává architektovi možnost kontrolovat výstupy a zákazníkovi potřebnou svobodu.

Článek o Lumionu na HomoProfis

K získání zakázky resp. smlouvy s investorem je třeba několika věcí.
Zaujmout jeho pozornost v záplavě nabídek konkurence a přesvědčit klienta, že realizujeme kvalitní stavby. Lovit klienty na slevové akce je cesta do pekla, ale jiných způsobů jak být výjimeční je naštěstí celá řada. Hýčkejte si svoje klienty a oni vám to oplatí důvěrou v podobě podpisu smlouvy.
Můžete stavět ty nejkvalitnější domy a mít nejpečlivější dokumentaci jakou kdy stavební úřad viděl, ale to vám domy neprodá. Musíte umět vaši nabídku pěkně zabalit a v této recenzi bych vám chtěl právě jeden takový „balicí“ software ukázat :-)

1601-hp-09-lumion-2s01
katalog 403

Lumion 3D – nové vizualizace – Stavební komunita

Chceme-li se dostat hned ze začátku ke Goetheovu jádru pudla, začneme tvrzením, že Lumion je revoluční program na poli vizualizací. Obhájení tohoto tvrzení najdete  v odkazu pod tlačítkem…

Článek o Lumion DEMO na idnes.cz

„Velké“ architektonické programy pro vizualizaci jsou drahé a pro amatéra jsou většinou nedostupné. Program Lumion teď nabízí možnost stažení pro nekomerční využití zdarma. Mladí zájemci o architekturu se navíc mohou zúčastnit soutěže o 30 tisíc dolarů.

tumblr_inline_oa9dyj3yo81u06eco_540
MyLumion

Lumion 3D – nové vizualizace pro architekty – Archiweb

…Prvním z nich je využití grafického jádra pro výpočty a z toho plynoucí zobrazení vizualizace v reálném čase – dokonce takových drobností, jako je pohyb stébel trávy ve větru. Druhým je jednoduchost ovládání. Oba spolu úzce souvisí, neboť tím, že je využito GPU, Lumion dovoluje vizualizaci vidět hned. Díky takovému náhledu můžeme logicky očekávat, že se sníží nároky na složitost ovládání…

Půl světa v Lumionu – Archiweb

Náš svět je vymezen otázkami, které si dokážeme pokládat. A právě program Lumion celou řadu takovýchto otázek vyvolává. Mění zaběhnutá schémata, která se ukazují jako neefektivní a překonaná, což dokazuje jeho rostoucí oblíbenost mezi uživateli a v roce 2014 překonaná hranice 100 000 prodaných licencí. V současnosti už program Lumion používá více jak polovina nejvýznamnějších architektonických kanceláří na světě určených podle WA Buildings. Ptáte se, proč tomu tak je?

L6_pic_Archinterior