Nalezení dokonalé rovnováhy mezi svobodou a možností kontroly

MyLumion, nová funkce softwaru Lumion, poskytuje příležitost podělit se o své návrhy rychle a jednoduše pomocí telefonu, tabletu či počítače. Architektům dává tato funkce možnost větší kontroly a zákazníkům zase větší svobodu, mohou doslova vstoupit do návrhu a detailně si ho prohlédnout.

Obchod

Architektura je oblast podnikání, ve které je velká konkurence. Vyžaduje neustálé vymýšlení nových způsobů jak přesvědčit potenciální zákazníky, aby upřednostnili vaše nápady a návrhy před těmi, které nabízí vaši konkurenti. Mnoho architektů přešlo z dvoudimenzionálních kreseb na 3D design buďto prostřednictvím softwaru SketchUp, Revit, nebo podobného balíčku 3D počítačového projektování právě v kombinaci se softwarem Lumion. Pomocí softwaru Lumion může i nezkušený uživatel vytvořit velmi kvalitní 3D návrhy, statické snímky a animované náhledy.

Dilema

Většina architektů je postavena před dilema při snaze získat nové zakázky. Na jednu stranu chtějí ukázat své 3D nápady v tom nejlepším světle a na druhou stranu nemohou investovat příliš mnoho času a úsilí v zadávací fázi projektu, jelikož to nedostanou zaplaceno. Množství času, který věnovali navrhování, musí prodat a zúročit kvalitně vizualizovanými návrhy. V praxi to znamená, že je projekt navržen částečně, tuto část je třeba představit v co nejpozitivnějším světle, aby nezbyl prostor na ty části projektu, které ještě nejsou navrženy! Jak to provést? Vytváříte-li statické záběry či animace (například v programu Lumion), pak máte možnost ukázat přesně a pouze to, co chcete. Můžete si vybrat, odkud vytvoříte záběry a můžete také zadat přesnou dráhu, kterou chcete prezentovat v animaci. To je jedna možnost řešení. Ale co když chce váš zákazník svobodu, aby si mohl vizualizaci prohlédnout sám? Najednou jste ztratili kontrolu, protože nemůžete ovlivnit, na co se zákazník podívá.

 

Rovnováha

 

Naštěstí, není nic ztraceno! Představte si, že byste ve svém návrhu mohli určit konkrétní části, na které se zákazník může podívat. Nebo dokonce více částí, například jednu na zahradě, jednu v kuchyni, a tak dále. Zákazník by pak mohl volně přeskakovat mezi různými náhledy. Představte si, že by navíc bylo možné, aby měl zákazník k dispozici vaše návrhy prostřednictvím internetu, a mohl si je tak prohlédnout kdykoliv a kdekoliv, na svém vlastním počítači, telefonu či tabletu. To by vašemu zákazníkovi dalo svobodu prohlédnout si váš návrh kdykoliv by se mu zachtělo, a vám jako designérovi, by to zase dalo možnost určit si pomocí specifických bodů, které části návrhu si může zákazník prohlížet. To je dokonalá rovnováha mezi svobodou a možností kontroly.

Více informací naleznete zde

Příklady