Nejlepší způsob sdílení architektury

 

Krásná prezentace je jeden z nejlepších způsobů k získání klienta. Díky Lumionu si nyní můžete sami jednoduše a rychle vytvořit maximálně kvalitní prezentaci. Designéři na celém světě používají Lumion jako jejich řešení pro rychlost, imponující obrazy a průletová videa. Oceňován pro svoje zkrácení procesu tvorby, jednoduchost ovládání a ultra rychlého rendru, je Lumion v současnosti používán 51 ze 100 nejvýznamějšími architektonickými kancelářemi.

Lumimon 6 přináší kvalitu Vašich prezentací na další úroveň s novými skly, vylepšenými odrazy, stíny/nasvětlením a díky mnoho dalším vylepšením.

 

Elegantní software vytvořen pro architekty

 

S Lumionem může kdokoliv tvořit krásné snímky, videa a 360 panoramata.

Lumion je vizualizační program pro architekty. Pasuje výborně k Vašemu způsobu práce a rychle překlápí Váš 3D design do videí, statických snímků a online 360 prezentací. Můžete vdechnout život Vašemu designu přidáním prostředí, materiálů, světel, objektů, rostlin a dokončit efekty. Lumion je jednoduché uchopit a jednoduché používat, takže tvorba krásných vizualizací již není výsadou 3D expertů.Lumion dovoluje trávit více času s návrhy a vylepšováním Vašich návrhů, stejně jako procházení návrhů s klientem, naopak snižuje čas potřebný k přípravě a tvorbě rendru. V podstatě plynulý přechod z modelu téměř všech CAD aplikací zaručuje bezpproblémovou práci. Ultra rychlý render dovoluje rychle ukázat Vaši tvorbu zákazníkovi.

Nové v Lumionu 6

 

Kvalita obrázků je to, co odlišuje skvělou prezentaci od dobré. To je důvod proč odrazy materiálů, stíny a světla byly v Lumionu 6 posunuty na další úroveň. Tyto a stovky dalších vylepšení byly zpřístupněny díky generální úpravě rendr enginu v Lumionu 6. Výstupy jsou nyní více působivé a realistické než kdy dříve. Objevte některé nové funkce níže.

 

 

Nové technologie

PureGlass®

Sklo je širove používáno v architektuře a dobrá vizualizace vyžaduje aby bylo rendrováno věrohodně. Sklo v Lumionu 6 udělalo obrovský krok kupředu. Technologie PureGlass® Vám dává přístup k transparentnosti, průsvitnosti a matnosti, takže sklo vypadá věrohodněji a realističtěji než kdy jindy.

Speedray™ odrazy*

Bez kvalitních odrazů je nemožné vytvořit dobře vypadající sklo, vodu, mramor, dřevo nebo kovové materiály. Speedray™ odrazy nabízí možnost významně zvýšit kvalitu obrázku s malým časem rendru navíc. V Lumionu Pro 6 jsou odrazivé povrchy automaticky vylepšeny mrknutím oka.

Hyperlight® 2*

Jemné světelné variace často dotváří rozdíl mezi přirozeným obrázkem a umělým. V reálném životě jsou barvy výsledkem složitého odrážení světela mezi různými povrchy. Hyperlight® 2  počítá odrazy světla osm  krát více přesně než s Hyperlight®, novou technologií představenou v Lumionu 5. V Lumionu Pro 6 přidaná světla jsou rozptýlena na velkou vzdálenost a extra detailní jsou pohledy z krátkých vzdáleností.

OmniShadow™

Dobré stíny jsou základem pro obrázky, důležité struktury a hloubky jsou ztraceny bez dobrých stínů. Vynechte tyto stíny a objekty budou vypadat, jako kdyby nebyly součástí scény. Nová OmniShadow™ technologie posiluje malé detaily a vytváří dojem pevnějších objektů, skrze lépe vyhlížejících stínů. Model tak lépa zapadá do prostoru a do scény. Lumion 6 nyní obsahuje OmniShadow™  pro lepší výsledky v obou malých i velkých scénách.

 

Materiály

Vylepšené povrchy materiálů

Materiály jsou důležitou součástí veškerých architektonických vizualizací. Lumion 6 nyní mnohem lépe simuluje fyzikálně založené modelování materiálů a přirozeně vypadající povrchy. Odrazy od povrchů vypadají mnohem více realisticky. Nejvíce znatelné to je u materiálů látky, gumy, dřeva, lidí, krajiny a podlahy.

Mokrý asfalt

Mokře vypadající asfalt je jemný efekt, který podvědomě působí na diváka, a který vizualizaci dodá realistický a umělecký vzhled. Například parkovací místa nebo velké otevřené plochy mohou být díky tomuto efektu dotvořeny a oživeny. V Lumionu 6 vložíte do vaší scény efekt mokře vypadajícího efektu neuvěřitelně jednoduše.

Pracovní postup

Ještě rychlejší rendering

Při tvorbě vizualizací je čas kriticky důležitý. Díky vylepšení renderovacího enginu je Lumion 6 při rendrování dokonce rychlejší, než Lumion 5. Při testování se čas renderu zkrátil o 11 %, což je enormní rozdíl vzhledem k tomu, že Lumion je už i tak nejrychleji renderovací architektonický program.

Nová možnost správy portfolia v MyLumion®

MyLumion je webová platforma, která umožňuje komunikovat vaše 3D vizualizace kdekoliv, kdykoliv a na jakémkoliv zařízení. Jednoduše, pomocí kliknutí v Lumionu, vytvoříte vaši 3D scénu do MyLumion.com.

Zlepšená práce s formáty jiných 3D CAD aplikací

  • Lumion 6 přichází s „inteligentním importem“ který dokáže opravit najčastější chyby v importovaných souborech.
  • Jazyky jako Japonština, Korejština a Čínština, které užívají složité znaky mohli způsobovat problémy při importu. Nyní je v Lumionu 6 vše v pořádku.
  • V Lumionu 6 importování .DWG souboru rychlejší a jednoduší než kdy dřív.
  • Lumion 6 podporuje .FBX 16 souborů, tento excelentní formát pro architekturu.
  • AutoCAD® Architecture® nyní jednoduše ukládá pro Lumion 6 komponenty jako jsou zdi, schody a dveře.

Lumion stále pracuje perfektně s 3D modelovacími programy, jako jsou: Trimble® SketchUp®, Autodesk® Revit®, Nemetschek® Allplan® and Vectorworks®, Graphisoft® ArchiCAD®, Autodesk® 3ds Max®.

Efekty

Vylepšená vzdálenost zaostření

Generátor podzimu

Animování barev bodových světel

Polystyrenový model

Zahnuté trasy hromadného pohybu

Realističtější obloha

MyLumion BETA projekt prodloužen

MyLumion byl představen v Lumion 5.7 a měl beta status. Beta status znamená, že MyLumion.com je stále ve vývoji. Tento stav byl prodloužen do května 2016.

Můžete jej stále používat, tak jak je. Může docházet k postupnému vývoji a konkrétní funkčnost součástí není 100%, kvůli změnám.

Dejte pozor na tyto limity:
– Omezení 10 projektů online
– Bez Hyperlight
– Žádný privátní režim, hesla a pod.
– Bez efektů
– přestane běžet v květnu 2016
– Projekty pro Vás budou uloženy do června 2016

Používáním beta verze nám pomáháte lépe rozumět Vašim potřebám a vývoji této funkce.

Lumion 6.0 upgrade porovnávací tabulka

Popis Lumion Lumion Pro

Nové technologie

Hyperlight® 2  ve foto režimu
Speedray™ odrazy
PureGlass®
OmniShadow™

Materiály

Vylepšené povrchy

Pracovní postup

Rychlejší render obrázků
Nová správa MyLumion (BETA)

Nové efekty

Vzdálenost zaostření
Generátor podzimu
Barevná animace světel
Efekt polystyrenového modelu
Zakřivené cesty hromadného pohybu

Obsah

animované variace 3D postav
** 20
Nové rostliny, trávy, květiny
** 77
Nové stromy
** 135
Animované 3D siluety
**
Nové zvuky
20
Lidé v dopravních prostředcích

Spolupráce

Inteligentní Import
Rychlejší DWG import
Vylepšená podpora unicode
Vylepšený AutoCAD® Architecture® import
Ukládání a načítání celých scén (LS6)
* Pouze Lumion Pro.
** Vybrané prvky dostupné, cca 1/3 Pro verze.