Benchmark Lumion 6.x.x

Nejdůležitější sloupec, ukazuje rychlost grafické karty. Čím rychlejší, tím rychlejší výpočty i zobrazení. Nesmí ho ale brzdit další hodnoty. To se nicméně moc často nestává.

Sloupec, který je pro vás důležitý, zpracováváte-li velké objemy dat, velké modely a pod. Jde o paměť, kterou dokáže program naplnit, a se kterou dokáže grafická karta posléze pracovat. Čistě teoreticky s 1GB paměti karty dokážete načíst model s velikostí až 3GB. Nicméně je třeba započítat i okolí projektu atd. Pro velké scény je vhodné používat grafickou kartu s pamětí 3GB.

Rychlost procesoru není až tak důležitá, nesmí ale brzdit výpočty grafické karty. Lumion používá procesor při načítání scén, programu a při zápisu vypočtených dat na disk. Rychlost procesoru tak pocítíte spíše při úpravách již hotových videí, než při samotné práci v programu a klasickém rendru videa.

Velikost a rychlost paměti je důležitá především pro načítání objektů do programu Lumion. Více paměti ale spíše zrychluje celý systém, než že by byla potřebná pro Lumion. 8GB je dostačující na většinu projektů. Velké projekty mohou vyžadovat paměti více, ale 16GB by mělo být dostačujících na vše.