Zažíjte prostor s Lumionem 7

Nechte porůst Váš model břečťanem, přidejte stárnutí materiálu a dejte mu průhlednost.  Přihoďte plošné světlo nebo led pásek. Přeměňte jakýkoliv model na rostlinu. Umístěte model do mapy s 3D budovami z OpenStreetMap.

Poznejte, že ne každá budova musí být zářivá a nová aby byla krásná. Lumion 7 jednoduše transformuje sterilní zdi a sochy v živoucí objekty s porostem, nepřesnostmi a zvětráváním.

Tato nová funkce odstraňuje ledový nádech počítačového designu tím, že obrousí rohy, zdrsní a upraví další vlastnosti materiálu pro přirozený vzhled. Budou vypadat, že už na místě nějakou chvíli jsou.

Lumion 7 přináší nově plošná světla, průhlednost materiálů, možnost udělat z jakéhokoliv objektu rostlinu a mnoho dalšího, zkuste si Trial verzi sami!

Od dobrého ke skvělému

Plošná světla a podélná světla

Nová plošná a podélná světla nabízí celou řadu vzrušujících možností, dovolujících vylepšit obojí interiéry i exteriéry lepším nasvícením, než jaké dovolují jednoduchá bodová světla. V rámci vteřin vytvoříte nepřímé osvětlení, přidáte teplo do místnosti s subtilním nasvícením plochy, nebo přidáte nepřímé světlo prosakující skrze okna. To vše pomáhá klientovi projít do Vašeho světa a vašeho návrhu.

Průhlednost a průsvitnost pro materiály

Lumion 7 nyní umožňuje aplikovat průhlednost materiálů, která je ideální pro tvorbu záclon se světlem proudící skrze ně. Můžete také ukazovat rozložení uvnitř modelu při pohledu do něj, a to prostřednictvím průhledných stěn.

Nová funkce voskovitosti používá techniku zvanou podpovrchový rozptyl. Funguje to perfektně na materiály jako mramor, tam můžete vytvořit průsvitný povrch vypadající jako vosk. V typickém stylu Lumionu lze přidat a tuto funkci nastavit pomocí pouze jednoho jezdce posuvníku.

Zvětrávání

Až do teď, dát materiálu vzhled zvětralého nebo zestárlého typu požadovalo po umělci malovat textury ručně. Lumion 7 dělá tento pečlivý proces přežitkem minulosti. Nyní můžete vytvářet nedokonalosti, rozšiřovat autenticitu a opotřebování materiálu s jednoduchým kliknutím myši.

Odstraňte vzhled a dojem počítačové grafiky přidáním rezi na oceli, opotřebení na dřevo či špíny a mech na kamenech. Výsledný realismus dělá materiály vypadající, jako by vždycky byly tam kde jsou, dodává hloubku autenticity, která nezůstane bez povšimnutí.

Olistění

S unikátní schopností transformovat jednoduché tvary do realistické zeleně, upravit typ listů a pokrát i složité plochy můžete udělat rostlinu z jakéhokoliv tvaru chcete. Přidat plíživý břečťan (a jiné typy popínavých rostlin) podél jakékoliv plochy stěny, nebo třeba sochy. Můžete přidat jen dotek zeleně na zem.

S 9 předvolenými listy na tyto popínavky dokážete oživit jakýkoliv prostor a model. A jako vždy v Lumionu, stačí zapnout vítr a budou se dít věci …vše se ladně rozpohybuje.

Materiály

Záclony

20 Nových záclon s předvolenými vzory a průhlednostmi.

Opotřebené materiály

20 Nových zvětralých a opotřebených materiálů, obsahující zlato, stříbro, bronz, kůže, plasty, kameny a dřevo.

Listy

9 Nových materiálů listů (PRO verze).

Vybrané další funkce programu

PureGlass®

Sklo je široce používáno v architektuře a dobrá vizualizace vyžaduje, aby bylo rendrováno věrohodně. Sklo v Lumionu 6 udělalo obrovský krok kupředu. Technologie PureGlass® dává přístup k transparentnosti, průsvitnosti a matnosti zcela novou formou, takže sklo vypadá věrohodněji a realističtěji než kdy jindy.

Speedray™ odrazy*

Bez kvalitních odrazů je nemožné vytvořit dobře vypadající sklo, vodu, mramor, dřevo nebo kovové materiály. Speedray™ odrazy nabízí možnost významně zvýšit kvalitu obrázku s malým časem rendru navíc. V Lumionu Pro 6 jsou odrazivé povrchy automaticky vylepšeny mrknutím oka, podívejte se jak jednoduše nastavíte odrazy.

Hyperlight® 2*

Jemné světelné variace často dotváří rozdíl mezi přirozeným obrázkem a umělým. V reálném životě jsou barvy výsledkem složitého odrážení světla mezi různými povrchy. Hyperlight® 2  počítá odrazy světla osm  krát více přesně než s Hyperlight®, novou technologií představenou v Lumionu 5. V Lumionu Pro 6 jsou přidaná světla rozptýlena na velkou vzdálenost, ale přitom extra detailní jsou i pohledy z krátkých vzdáleností.

OmniShadow™

Dobré stíny jsou základem pro obrázky, důležité struktury a hloubky jsou ztraceny bez dobrých stínů. Vynechte tyto stíny a objekty budou vypadat, jako kdyby nebyly součástí scény. Nová OmniShadow™ technologie posiluje malé detaily a vytváří dojem pevnějších objektů, skrze lépe vyhlížejících stínů. Model tak lépa zapadá do prostoru a do scény. Lumion 6 nyní obsahuje OmniShadow™  pro lepší výsledky v obou malých i velkých scénách.

Ještě rychlejší rendering

Při tvorbě vizualizací je čas kriticky důležitý. Díky vylepšení renderovacího enginu je Lumion 7 při rendrování ještě rychlejší. Rendr obrázku tak může i ve velkém rozlišení 4K trvat pár vteřin, videa a virtuální realitu můžete rendrovat pár minut. A to není vše, Lumion nyní běží lépe i na pomalejších strojích a zvládá na nich o další tisíce objektů bohatší scény.

Zahnuté trasy hromadného pohybu

Kromě již několik verzí známého hromadného umisťování objektů, které šetří hodiny času, je nyní i animace těchto objektů zjednodušena a vylepšena. Nově můžete nechat jezdit auta po trasách, které se protínají a ohýbají, takže budou jezdit okolo bloku a vyhýbat se překážkám. Lidi animujete raz dva a mnohem věrněji.

Tabulka cen upgrade

Když jste si koupili Lumion 6 po 1. říjnu 2016 upgrade na Lumion 7 je zdarma. (Platí pouze na plné licence, nikoliv upgrade na Lumion 6)

 

Pokud jste nedávno koupili Lumion 6 můžete upgradovat za následující ceny (v Kč bez DPH):

Verze Červenec 2016 Srpen 2016 Září 2016
Lumion 6 na Lumion 7  5600,-  2800,-  1400,-
Lumion 6 Pro na Lumion 7 Pro  11200.–  5600,- 2800,-
Lumion 6 na Lumion 7 Pro  47 572,-  44 772 ,-  43 372,-

Níže je detailní přehled upgrade všech ostatních verzí (v Kč bez DPH):

Verze Cena
Lumion 7 na Lumion 7 Pro 40 999,-
Lumion 6 na Lumion 7 13 972,-
Lumion 6 na Lumion 7 Pro  55 944,-
Lumion 6 Pro na Lumion 7 Pro  27 500,-
Lumion 6 Educational Pro na Lumion 7 Educational Pro 2 750,-
Lumion 5 na Lumion 7 27 944,-
Lumion 5 na Lumion 7 Pro 69 916,-
Lumion 5 Pro na Lumion 7 Pro 55 944,-
Lumion 5 Educational Pro na Lumion 7 Educational Pro 5600,-
Lumion 4 na Lumion 7 33 544,-
Lumion 4 na Lumion 7 Pro 75 516,-
Lumion 4 Pro na Lumion 7 Pro 67 172,-
Lumion 4 Educational Pro na Lumion 7 Educational Pro 6 692,-