Nadcházející akce a setkání

WEBINÁŘ LUMION 10 – základy

Chcete vědět více o Lumionu? Většinou píšeme, že není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“. No možná je ještě lepší se podívat na program „naživo“ z pohodlí Vašeho zázemí přes obrazovku, tablet nebo třeba mobil. Vyhraďte si jen čas ve čtvrtek 19.3.2020 od 13:00 do 14:00 – téma je:  Předvedení základů Lumionu 10

WEBINÁŘ LUMION 10 – vybrané pokročilé funkce

Chcete vědět více o Lumionu? Většinou píšeme, že není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“. No možná je ještě lepší se podívat na program „naživo“ z pohodlí Vašeho zázemí přes obrazovku, tablet nebo třeba mobil. Vyhraďte si jen čas ve čtvrtek 20.3.2020 od 10:00 do 11:00 – téma je:  Vybrané pokročilé funkce Lumionu 10

Vybrané uplynulé akce

Legendární konference VIZKON

3.-4.10.2019

www.vizkon.cz

krátké shrnutí od CG Academy

mapa_for_arch

FOR ARCH 2019

17.-21.9.2019

Již tradičně nás najdete na veletrhu FOR ARCH! V Datu 17.-21.9.2019 se za námi můžete zastavit a podívat se na novinky ze světa vizualizací.

Základní info o veletrhu na: http://forarch.cz

Vstupenka zdarma:
http://forarch.cz/vystavovatel/voucher?v=ea40578f22a3d564786b13d50b965c20

LUMION a SKETCHUP KEMP 2019

Příští rok v srpnu si nechte čas na neformální setkání s týmem Lumion :)

plakátek Lumion kemp 1

RenderBEER Praha a Brno

Setkání nadšenců do renderu, vizualizací a piva…

MERGE konference architektonické vizualizace

11.5.2019 FA ČVUT

Lumion uvidíte i na konferenci MERGE. Slovo organizátora:

„Minulý rok bylo oficálně zúčastněných 136 lidí.
Škola nám opět zapůjčila přednáškový sál Kotěra, kam můžete přijít načerpat inspiraci, jak co nejjednodušeji znázornit svou představu z aťáku.

Letos to bude trochu speciální program. Místo klasických prezentací, o tom kdo co dělá, nabídneme více vhledu do toho, kdo v čem dělá a jak na to. Proto dopolední část bude složena z 20 minut dlouhých prezentací jednotlivých softwars, ve kterých se vám bude snažit každý umělec ukázat, jak se dá co nejefektivněji pracovat v jeho oblíbeném render enginu. Fakulta připravuje krátkodobé intenzivní workshopy, které budou zaměřeny na archviz. Po celý den bude spuštěná appka, kde bude možné hlasovat, jaký software byste si přáli nejvíce na workshopech. Takže rozhodně doporučuji dorazit na dopolední část už v 8:45. Bude tam spousta užitečných informací hned od startu.

Odpolední část bude podobně praktická. Matuš Nedecký Vám ukáže principy své workflow při práci s Photoshopem. Postupy, triky, používání různých tools.

2 přednášející mi odřekli na poslední chvíli účast. Proto je program takto jiný. Předpokládaný konec je tedy v 15:00.“

Jakub Komrska I 3D visual artist

WEBINÁŘ LUMION 9

Chcete vědět více o Lumionu? Většinou píšeme, že není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“. No možná je ještě lepší se podívat na program „naživo“ z pohodlí Vašeho zázemí přes obrazovku, tablet nebo třeba mobil. Vyhraďte si jen čas ve čtvrtek 9.5.2019 od 14:00 – téma je:  Materiály, nastavení nových efektů a optimalizace renderu

Design Shaker 2019

Pojďte se podívat na designový veletrh Design Shaker a podívat se na Lumion naživo!

Nevěříte, že může tvořit tak krásné výstupy tak elegantně a rychle, nejlepší je podívat se na to osobně. Proto jsme udělali i seminář v pátek v kongresovém sálu.

Ukážeme Vám co budete potřebovat a ani jste o tom nevěděli. Nejlepší vychytávky, nejlepší workflow, pomůcky na propojení s modelačním software.

Součástí bude i prezentace SketchUpu a jeho dovedností a novinek.

design shaker 2019 - Lumion 9
design_shaker
vizkon2018_KOnference_vizualizace

VIZKON 2018 – VIZualizace KONference

Nosnou myšlenkou druhého ročníku této konference je hlubší proniknutí do oblasti vizualizací. V předešlém roce jsme si ukázali, jak široký záběr vizualizace pojímají a k čemu všemu slouží, nebyl ale čas dostat se vizualizacím řádně pod kůži. To nyní napravíme!

Seminář interiéry 2018

Sedmý ročník odborného semináře „INTERIÉRY 2018″ se koná ve čtvrtek 8. listopadu 2018 na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole ve Volyni. Akce je opět určena pro širokou odbornou veřejnost, především pro návrháře interiérů, architekty, výrobce a dodavatele interiérových prvků. Cílem je kromě seznámení s novinkami na trhu, novými technologiemi, trendy a zajímavými realizacemi, také propojení designérů a výrobců na našem území. Hlavním tématem je „minulost vs. budoucnost“.

seminář_volyně_interiéry
Ostrovský klášter ožívá

Ostrovský klášter ožívá ve 3D

Přednáška na MAŘENA 2018

//FOLLOW THE WHITE RABBIT//

Jdi za králíkem,
projdi jinou dimenzí,
ocitni se v meziprostoru nereality,
skoč do toho po hlavě.

Ještě to nevidíš?
Už v tom žiješ.
Jsi součástí.

Nebo ne..?

//////////
Tradiční akce pořádaná na Fakultě architektury. První náraz prváků na nerealitu.

marena2018_FAVUT
webinar_2018

WEBINÁŘ LUMION 8

Chcete vědět více o Lumionu? Většinou píšeme, že není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“. No možná je ještě lepší se podívat na program „naživo“ z pohodlí Vašeho zázemí přes obrazovku, tablet nebo třeba mobil. Vyhraďte si jen čas v pátek 12.10.2018 od 14:00 a my vám ukážeme základy i vychytávky během cca 1,5 hodiny. Video pod tlačítkem…

FOR ARCH  – Lumion a SketchUp

Tradiční veletrh FOR ARCH v Praze dne 18.9. až 22.9.2017. Pojďte se podívat na Lumion naživo. Navíc můžete zjisti, jak lze elegantně skloubit s programem SketchUp. Podívejte se, co z toho může vzejít za velice efektivní kombinaci pro tvorbu vizualizací.

Umístění Hala 1-E23.

SketchUp a Lumion
plakát lumion kemp 2018

Lumion kemp 2018

Chcete se s námi potkat trochu neformálně, chcete se vyslunit a podívat třeba na Apollonův chrám. Chcete zjistit vše o Lumionu a o tom, jak dělat vizualizace. Z jakých zdrojů čerpat 3Dmodely a textury, hudbu, jak pracovat s efekty v Lumionu abyste vytvořili WOW efekt. Chcete si procvičit Lumion nebo nám ukázat jak se správně program používá a dát podněty pro další vývoj programu?
Můžete :)

Autokemp Apollo

16.-19. Srpna 2018

Časový harmonogram:
Čtvrtek – od 12:00 do 18:00-19:00
Pátek – od cca 10:00 do 18:00-19:00; večer ochutnávka vín 🍷
Sobota – od cca 11:00 do 18:00

Náplň jednotlivých dnů:
Čtvrtek – modelování ve SketchUp PRO CZ (případně pomocník pCon.planner) a základní (nejdůležitější) nástroje v Lumioncz a základní efekty / nástřel možností animace v Lumionu a Blender
Pátek – efekty a tvorba konkrétních vizualizací interiéry a exteriéry v Lumion
Sobota – pokročilé vychytávky, nejlepší funkce a postupy a animace

Vždy bude také vyhrazen prostor na oběd a svačinky. :-)
*změna programu vyhrazena

Zázemí pro přednášky/workshopy/školení bude připraveno.

Objednáváte si a platíte ubytování sami, nemusíte se registovat. Pokud budete chtít dojet, budeme ale rádi, když nám napíšete na info@lumion3d.cz nebo zde na FB trochu dopředu – ať máme aspoň hrubou představu kolik lidí dorazí.

V pátek bude možnost zajít s námi i do sklípku přímo v kempu. V okolí je řada krás jižní moravy, které ude čas navštívit. Doporučujeme klidně i kolo, na cyklo turistiku je to zde jak dělané!

pozvánka na kurz vizualizace CVUT Praha

Kurz vizualizace

Akce slouží jako podpora studentům, kteří aktuálně musí řešit vizualizace pro své práce a návrhy.

* pátek 11. 5. 2018 | 15.00 – 21.00 | FSv ČVUT – Atelier D
* SketchUp – pokročilé modelování [1h]
* Lumion – kompletní kurz vizualizace (animace) [2h]
* Photoshop – pokročilé techniky postprodukce [3h]
* workshop je celý zdarma

Originální událost je zde: https://www.facebook.com/events/2132730436739128/

Stavební Veletrhy Brno

Minulý rok jsme vyhráli cenu veletrhů, jak to bude letos nevíme. Důležitější ale je, že se s námi můžete potkat! Můžete probrat co potřebujete a podívat se na program Lumion 8.3 naživo! Uvidíte revoluci ve vizualizacích na vlastní oči.

 

25. do 28. 04. 2018.

Hala P – stánek 004

obr vizkon edu web

VIZKON EDU

Vizkon EDU je, po vzoru mateřské konference Vizkon, událostí zaměřenou na téma vizualizací. Klade si za cíl upozornit na fakt, že to co architekt, stavař nebo obecně designer navrhne není pro laickou veřejnost čitelné jinak, než skrze vizualizaci. Proto je třeba se jimi zabývat podrobněji. Jak s tvorbou vizualizací a jejich náplní pracovat je otázka, kterou se na školách zabývá podstatně méně, než by se jí zbývat mělo a to i přes to, že je to mnohdy zásadní prvek budoucího profesního života studentů. To chceme částečně napravit a zveme proto zástupce jak různých škol a univerzit, tak i odborníků na vizualizace, kteří se jimi živí a tvoří je úspěšně každý den. Jde ale taky o to, ukázat praktickou stránku vizualizací a jejich užití v různých situacích, nejen při vyjednávání s klientem.

Ze vzdělávací sféry se můžete těšit na zástupce VUT v Brně, ČVUT v Praze, zástupce středních škol a následují odborníci, z nich nyní můžeme potvrdit předběžně profesionály z Institutu Visuin, Flying Architecture, Jakub Cígler Architekti, Archeologického ústavu AVČR. Další účinkující budeme postupně doplňovat spolu s dalšími detaily.

Součástí konference je i support koutek, který dovolů účastníkům řešit jejich technické problémy v různých SW a HW.

Cena je 890 Kč, pro studenty 490 Kč.

WEBINÁŘ LUMION 8

Chcete vědět více o Lumionu? Většinou píšeme, že není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“. No možná je ještě lepší se podívat na program „naživo“ z pohodlí Vašeho zázemí přes obrazovku, tablet nebo třeba mobil. Vyhraďte si jen čas ve středu 13.12.2017 od 16:00 a my vám ukážeme základy i vychytávky během cca 1,5 hodiny. Video pod tlačítkem…

Design shaker pozvánka

Účast na DESIGN SHAKER

V rámci veletrhu FOR GARDEN, FOR HABITAT, FOR FURNITURE, proběhne i DESIGN SHAKER, kde uvidíte možnosti vizualizací v programu Lumion a ochutnáte virtuální realitu. Ukážeme Vám, jak se dá elegantně udělat vizualizace za pár minut, nebo třeba hodinku. Součástí stánku bude i podpora od kolegů ze SketchUpu. Uvidíte jak si připravit jednoduše i podklady pro 3D vizualizaci. Spojení SketchUp a Lumion Vám vyrazí dech.

 

22.-25.3. 2018 – PVA EXPO PRAHA LETŇANY

Hala [3] Hala – stánek [3B29]

Beseda o Lumionu na ČVUT

Chcete vědět více o Lumionu? Není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“. Ukážeme základy i vychytávky během cca 1,5 hodiny.

VIZKON – konference o vizualizacích

23.-24. listopad 2017, hotel Jehla – Žďár nad Sázavou

Nosnou myšlenkou prvního ročníku této konference je zmapování situace v oblasti vizualizací v České republice. Vzhledem k tomuto bude mimo přednáškové obsahové linie k dispozici dostatek času na diskuze. Také bude prostor pro “podpůrný koutek”, kde by měli být profesionálové od různých SW a HW řešení. Každý si zde může najít někoho, kdo mu poradí s tím, co jej trápí. Krom toho by měly být přítomné i grafické, umělecké a fotografické přesahy.

Dřevostavby v Praxi

19.-20. říjen 2017, hotel Skalský dvůr

Hlavními tématy letošního ročníku bude samozřejmě opět stavební praxe a podíváme se podrobně na problematiku difuzně otevřených a uzavřených konstrukcí.

Neméně podrobně se budeme také věnovat tématům spojených s komfortem bydlení a s tím úzce souvisejícím řešením úsporných staveb a požární bezpečnosti.

drevostavby v praxi lumion

FOR ARCH  – Lumion a SketchUp

Trdiční veletrh FOR ARCH v Praze dne 19.9. až 23.9.2017. Pojďte se podívat na Lumion naživo. Navíc můžete zjisti, jak lze elegantně skloubit s programem SketchUp. Podívejte se, co z toho může vzejít za velice efektivní kombinaci pro tvorbu vizualizací.

Umístění Hala Č1 Stánek C16.

KONFERENCE ŘEDITELŮ PROJEKTOVÝCH SPOLEČNOSTÍ 2017

Vizualizace ve SketchUpu

Zveme Vás na bezplatný seminář Vizualiazce ve SketchUpu, který se bude věnovat vizualizacímjako nástavbě SketchUpu.  Akce se koná pod záštitou 3E Praha.

26.4. 2017 od 13:00
PRAHA – METROPOLITAN BUILDING
U Uranie 954/18

Stavební veletrh

Chcete vědět více o Lumionu? Není nic lepší, než se potkat osobně a podívat se společně na program „naživo“.  Jednu z takových příležitostí máte nyní na veletrhu. V Brně budeme  26.-29.4. 2017 a to v pavilonu P. Připravena bude i virtuální realita a drobné občerstvení.  Ukážeme Vám, jak z Vašeho modelu udělat vizualizaci za pár minut a jak se dá bez složitých školení docílit i velice profesionálních vizualizací. Vstupenky zdarma po vložení voucheru TZHMJY4Z6M.

POZOR – rozhodli jsme se udělat speciální akci pro váhavé jedince, pro objednávky učiněné na veletrhu se splatností do 14 dní bude sleva 10%.

Lumion a Sketchup na FAST VUT

Na tomto semináři se naučíte jak jednoduše vytvořit 3D model ve SketchUpu a pak následně na tento model udělat vizualizaci v Lumionu.

Rybkova 332/1, 602 00 Brno, Česká Republika – 28.3.2017 – 16:00 – 18:00

(PŘESUNUTO Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ DO Aa208)

(Seminář je již plně obsazen, všech 140 míst je zarezervováno. Omlouváme se, ale pokusíme se v dohledné době zajistit další seminář.)

Účast na DESIGN SHAKER

V rámci veletrhu FOR GARDEN, FOR HABITAT, FOR FURNITURE, Světlo v architektuře proběhne i DESIGN SHAKER, kde uvidíte možnosti vizualizací v programu Lumion a ochutnáte virtuální realitu.

Lumion design shaker veletrh official photo virtual reality

Lumion a Sketchup na ČVUT FSv

Workshop se koná v pátek 31.3.2017. více na: https://www.facebook.com/events/744223512421300/

 

SketchUp v dřevostavbách a vizualizace

Zveme Vás na bezplatný seminář SketchUp, který se bude věnovat dřevostavbám, vizualizacím a portálu dřevostavitel.cz.

30.3. 2017 od 13:00
PRAHA – METROPOLITAN BUILDING
U Uranie 954/18

Přednáška a seminář na FA VUT

Tento workshop Vám ukáže a poradí, jak si s lehkostí vytvořit z vlastního modelu jednoduše vizualizaci. Jak pracuje Lumion s efekty, které znáte z photoshopu a jak je implementuje do 3D vizualizace. Uvidíte, jak vám může 3D vizualizace pomoci zefektivnit a zrychlit tvorbu vizualizací. Přednáška se koná 28.2.2017 v 15:00 a seminář dne 1.3.2017 od 9:00.

WORKSHOP na VUT v Brně (nejen pro vizu diplomky)

Tento workshop Vám ukáže a poradí, jak si s lehkostí vytvořit vlastní vizualizaci v programu Lumion, který je velmi intuitivní, rychlý a také je pro studenty zdarma! Objednejte si jej v dostatečném předstihu v sekci vyzkoušet.

PŘEDNÁŠKA V NÁRODNÍM STAVEBNÍM CENTRU.

Přednáška pod záštitou NSC dne 19.1.2017.  Přednáška se bude sestávat ze dvou částí, první – teoretickou část – povede člověk na slovo vzatý, Architekt a správce Archiwebu pan Kratochvíl, druhou část navážeme s Lumionem a praktickými ukázkami z moderních technologií.

Konference: Dřevostavby v Praxi (10 ročník)

3. – 4. listopadu 2016

Hotel Skalský dvůr, Lísek u Bystřice nad Pernštejnem

Přednáška na ČVUT v Praze

 

Přednáška o programu Lumion zahrnující základy i některé pokročilé „vychytávky“ se uskuteční dne 11.12.2015 v prostorách ateliéru D. Doba začátku je plánována na 13:00.

BIM-Forum 2016

BIM & Vizualizace

Název přednášky: Jak lehce tvořit vizualizace v Lumionu

Na workshopu představíme jak vytvořit úchvatnou grafickou prezentaci Vašeho projektu v návaznosti na vypracovaný BIM model, dozvíte se jak Vám může 3D grafický program ušetřit čas a proč jsou vizualizace výstupy, které by Vás měly zajímat.