Nic není příliš velké

Lumion vám dovolí „přeskočit“ od návrhu k jeho profesionální prezentaci tak rychle jak to jde.

 

Využívá přitom herní technologie. Díky tomu je několikanásobně rychlejší než jiné programy, které využívají CPU nebo podpůrnou technologii CUDA apod. Důkazem jsou detaily ve vizualizacích, jako např. 3D stébla trávy a listí na stromech, které se pohybují podle intenzity větru. Dále např. detailní zobrazení vody a vln, veškerých odrazů. Render obrázku v rozlišení pro tisk trvá často pouhých pár vteřin, video dokážete produkovat za minuty. Video v maximální kvalitě a virtuální realitu máme hotové za hodinku.  Jaké jsou vůbec omezení dnešních stále relativně levných herních karet?

Vše zmíněné vidíte rovnou při tvorbě

 

Vyhnete se pokusným renderům a zkoušení, co všechno ve vizualizaci chybí. Nasvětlení a vlastnosti materiálů se zobrazí přímo před Vámi.  Mírou přesnosti real-time zobrazení je program Lumion jedinečný.

 

Program běží na téměř každé grafické kartě, která splňuje jeho minimální nároky. Pro Lumion jsou vhodné tzv. herní počítače. Ty, za mnohem nižší cenu, mohou nahradit renderovací pracovní stanice.

Záznam obrazovky ať nám věříte!

Doba renderu je mnohonásobně kratší

 

I s přidanými efekty, které jinde těžko doplňujete, je doba renderu statických obrázků nebo videí mnohonásobně kratší, než u jiných programů. Program při výpočtech nepoužívá CPU, a tak můžete současně pracovat i s jinými programy, procházet maily apod. Programy si ale nesmí zasahovat do výpočtů a prostředků.

 

Lumion je založený na okamžité zpětné odezvě. Pokud něco upravíte, hned to vidíte a víte, je-li potřeba něco změnit. Obejdete se bez vysvětlivek a návodů. Díky real-time zobrazení je program jednoduchý na ovládání a vše tak zvládnete sami.

Videa a statické obrazy

Je vědecky prokázáno, že si objekty, které se hýbou, získají naši pozornost a soustředění. Kromě obrázků tak můžete Vašeho klienta zaujmout i pomocí videa. Pohybující se listí na stromech podle intenzity větru, mraky plující po obloze nebo lidé, kteří chodí a baví se spolu. Vašim zákazníkům tak dáte možnost, aby si ještě lépe představili, jak bude projekt vypadat po jeho dokončení. Zákazník se nyní dokonce může pohybovat v projektu sám tak, jak vy mu dovolíte s předvolenými panoramaty. To mu dává volnost, jakou jinak nezíská. (více zde)

Jak působí animace

Krátká animace řekne více než desítky obrázků

Animovat není těžké

Animace a videa jsou velkou výhodou Lumionu. Vše je uživateli programu přizpůsobeno tak, ať je práce co nejjednodušší a jakýkoliv obsah snadno animovatelný. Ať už automobil, kterému se při pohybu točí kola anebo vítr, který rozhýbe stébla trávy a listí na stromech. Animace vypadají živě a věrohodně.

Animované postavy chodí, baví se a gestikulují. Můžou také sportovat. To už záleží na Vašich potřebách. Stejně tak můžete snadno rozplápolat oheň v krbu nebo přidat své video, které vložíte na obrazovku televize ve Vašem interiéru. Vizualizace tak dostává nový rozměr.

Kvalita je na Vás

Můžete také animovat Vámi importované objekty. Pokud se nejedná o složité a na výpočet náročné změny tvarů, lze pohyby v Lumionu upravovat dle Vašich požadavků. Můžete tak „vdechnout život“ stavebním strojům, pohyblivým částem staveb nebo dělat efektivní úvody videí. Možností je spoustu a fantazii se meze nekladou.

Na obloze mohou létat letadla a plout mraky. Vlny na vodní hladině hází odlesky. To vše je Lumion.